JOMAS – liečivé masáže a terapie.

 

1. Bowenova terapia – 60 min.

Je to metóda presných a jemných pohybov cez povrch svalu, aby otvorila energiu v tele. Spúšťa vibráciu, ktorá uvoľňuje kaskádu reflexov nervov vo svalovom tkanive. Tieto reflexy obratom uvoľňujú kĺby, svaly, zlepšujú obeh krvi a lymfy. Vyrovnáva funkcie orgánov. Pôsobí výnimočne na vystresovaných ľudí, uvoľňuje svalstvo chrbtice, stuhnuté ramená, kolená, zlepšuje funkciu obličiek, pôsobí tiež lymfo-drenážne, pomáha obmedziť časté respiračné ochorenia a znížiť vysokú hladinu ASO. Pomáha proti nespavosti, celkovej vyčerpanosti, bolestiach chrbta, tenisovom lakti. Harmonizáciou telesných funkcií prinavracia zdravie a radosť do života.

 

2. Indická masáž hlavy, krku, pliec a ramien – 30 min.

Je to jednoduchá, bezpečná a pritom účinná terapia, ktorá nielenže podporuje rast vlasov, ale poskytuje aj úľavu pri rôznom pobolievaní a bolestiach hlavy, krku a ra-mien. Masážou kože na hlave sa stimuluje prítok krvi do vlasových folikulov, čím sa zlepšuje zásobovanie živinami, ktoré sú potrebné na rast zdravých vlasov. V súčasnosti je najčastejšou príčinou nedostatočného prúdenia krvi do oblasti hlavy a krku, svalové napätie spôsobené stresom. Masáž hlavy pomáha uvoľnit napätie, ktoré zároven poskytuje liečbu problémov spojených so stresom, ako sú bolesti hlavy a presilené oči a pod..

 

3. Reflexná masáž chodidiel – 60 min.

Reflexná masáž je masáž reflexných zón chodidiel , ktorá sa využíva hlavne na odstránenie bolestí, ktoré sa nachádzajú na koži a svaloch, a môžu byť spôsobené zlým pohybovým stereotypom, alebo aj poruchami vnútorných orgánov. Masáž sa robí bez masážnych prostriedkov, končekmi prstov, tlakom do podkožného väziva v miestach, v ktorých sú reflexné zmeny. Pomocou reflexnej masáže chodidiel je možné takmer úplne presne diagnostikovať zdravotný stav klienta.

 

4. Reflexná terapia chodidiel spojená s priamym uvoľnením krčnej chrbtice v sede a masážou chrbtice v ľahu na bruchu – 60 min.

Masáž sa začína masážou reflexných zón krčnej chrbtice a celej chrbtice na chodidlách. Druhou časťou masáže je priame uvoľnenie zablokovanej krčnej chrbtice. Táto čast sa vykonáva tak, že klient sedí na stoličke a terapeut stojí vedľa neho. Po uvoľnení krčnej chrbtice masáž pokračuje masážou celej chrbtice na lôžku. Výsledkom je celkové uvoľnenie chrbtice a navodenie pocitu ľahkosti a úľavy.

 

5. Lymfodrenážna masáž celého tela – 90 min.

Lymfodrenážna masáž je hmatová technika orientovaná na lymfatický systém. Vhodná je pre ošetrenie unavených končatín a tiež základ pre ošetrenie celulitídy a pokožky vôbec, doporučená ako prostriedok na zvýšenie imunity a detoxikácie organizmu. Je vykonávaná malým tlakom bez použitia olejov či emulzií. Cieľom je zlepšiť odtok lymfy. Používa sa k ošetreniu opuchov, stavov pri tažkých nohách a prevencii proti nádorovým ochoreniam. Táto terapia zvyšuje kondíciu o 15 až 20%, to znamená, že je vhodná i pre výkonných športovcov. Zostava na hlave a tvári je zameraná proti migréne.

 

6. Kozmetická lymfodrenáž tváre, hlavy, krku a dekoltu – 60 min.

Je to komplexná lymfodrenáž tváre, krku, dekoltu, ramien a hlavy. Je to najúčinnejšia kozmetická masáž na odstránenie váčkov, opuchov a vrások na tvári - vegetatívne preladenie. Súčasťou masáže môže byť aj komplexné kozmetické ošetrenie tváre (čistenie, peeling, maska atď.).

 

7. Reflexná lymfodrenáž (chrbát, dolné a horné končatiny) – 60 min.

Špeciálna lymfodrenážna masáž, ktorá sa robí na horných a dolných končatinách a chrbte, pomáha organizmu k urýchlenému a takmer okamžitému odlahčeniu lymfatického systému. Tento druh masáží sa robí v oblasti podkolennej a predlaktí ako aj na chrbte, a to formou reflexnou a jemným trením. Aby účinnosť masáží bola pozitívna, je treba obmedziť fyzickú námahu a tiež je treba, pokiaľ je to vôbec možné, znížiť psychické vypätie.

 

8. Lymfodrenážna masáž po ablácii prsníka – 60 až 90 min.

Je to lymfodrenážna masáž zameraná na zlepšenie funkčnosti lymfatického systému po ablácii prsníka. Táto masáž je veľmi dôležitá počas pooperačného obdobia. Zlepšuje funkčnosť lymfatického systému a výrazne znižuje tvorbu opuchov na postihnutých horných končatinách.

 

9. Anticelulitídna lymfodrenážna masáž – 60 min.

Je to lymfodrenážna masáž zameraná predovšetkým na odstránenie celulitídy. Masáž je zameraná na centrálny systém, zadok a nohy. Dokáže veľmi účinne odstraňovať celulitídu a to vo veľmi krátkom čase. Napomáha tiež odstrániť opuchy nôh a doporučuje sa pri reumatizme.

 

10. Dornova metóda a Breussová masáž – 60 min.

Dornova metóda vyrovnáva statiku tela, môže pomôcť pri rôznych problémoch a bolestiach pohybového aparátu ako sú bolesti chrbta, bedrových kĺbov, kolien, tenisových lakťov, pri skolióze, lordóze, kyfóze, rozdielnej dĺžke dolných končatín (pokiaľ sa nejedná o vrodenú vadu), pri ťažkostiach s čeľusťami, prehĺtaním. Ďalej môže pomôcť aj pri bolestiach hlavy, krátkozrakosti, črevných ťažkostiach, kŕčových žilách, srdečnej arytmii, problémoch s koncentráciou u detí, šumení v ušiach, pri ťažkostiach s krvným tlakom, závratiach, pri znecitlivení rúk i žalú- dočných ťažkostiach... Touto technikou sa uvoľňujú energetické centrá, ktorých zablokovaním dochádza k postupnému zanášaniu kĺbov a tým i k vzniku degeneratívnych zmien. Ošetrenie sa nevykonáva pri akútnych zápaloch, tesne po operáciách a pri osteoporóze v pokročilom štádiu. Na začiatku sa robí vyšetrenie dĺžky dolných končatín. V prípade zhoršenej funkcie niektorého kĺbu bude kĺb uvedený do správnej polohy. Ďalej nasleduje kontrola stavu chrbtice. V prípade vyskočenia stavca, masáž pokračuje Breussovou masážou chrbtice za použitia ľubovníkového oleja. Aj v prípade, že je chrbtica v poriadku Breussová masáž je veľmi príjemným uvoľnením chrbtice.

 

11. Detoxikačná medová masáž – 35 min.

Detoxikačná masáž medom je veľmi dôležitý prostriedok ľudového liečiteľstva, ktorý pôsobí veľmi účinne proti rozvinutým chorobám, hodí sa však i k zvládnutiu stavu stresu, chronických chorôb, opotrebovaniu vekom i nezdravým spôsobom života.

 

12. Zdravé chudnutie s reflexnou terapiou - program.

Komplexný program zameraný na zdravé chudnutie. Žiadne diéty, ide len o úpravu stravovacieho režimu a kombináciu reflexnej masáže chodidiel a lymfodrenážnej masáže celého tela resp. anticelulitídnej zostavy. Dĺžka chudnutia je cca 8 – 10 mesiacov. Výsledky sú trvalé.

 

13. Bankovanie – 60 min.

Liečenie bankami je stará metóda známa už v staroveku, používaná na potláčanie bolesti pohybového aparátu - uvoľnenie zatuhnutého svalstva, ako i k zmierneniu problémov vnútorných orgánov. Pri tejto masáži sa na pokožku prikladajú banky - sklenené nádobky, v ktorých sa vytvorí podtlak a ten spôsobí ich prisatie na pokožku. Banky uvoľňujú svalstvo, spazmy a gelózy do hĺbky, zrýchľujú krvný a lymfatický obeh, čím zároveň detoxikujú, prečisťujú telo. Banky pôsobia tiež na duchovnej báze, uvoľňujú emócie. Detoxikačný účinok tejto masáže umocňuje zvýšený príjem tekutín.

    Ďalšie použitie bankovania:

- nachladnutie, chrípka, horúčkovité ochorenia, astma, kašeľ
- bolesti chrbta, bolesti žalúdka, svalov, kĺbov, končatín, hlavy, zubov
- gynekologické problémy
- sexuálne poruchy
- anémia
- zápcha
- kožné a žilové problémy
- celulitída
- únava, nespavosť, závrate
- ochrnutie dolných končatín
- používa sa tiež pri ochoreniach vnútorných orgánov - srdca, pľúc,   obličiek, močových ciest a zažívacieho systému

 

14. Masáž lávovými kameňmi – 60 – 90 min.

Pri masáži lávovými kameňmi prechádza teplo z vulkanických kameňov do stuhnutých svalov a dokonale prehrieva celé telo a vyrovnáva jeho energie. Uvoľňuje telo a myseľ, harmonizuje ho a vhodne stimuluje krvný obeh a lymfatický systém. Na masáže lávovými kameňmi sa používajú kamene, ktoré akumulujú a vydávajú teplo a zároveň uvoľňujú niektoré anióny kovov, ktoré prispievajú k rýchlejšej regenerácii tkanív. Lávové kamene majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom, odstraňujú bloky dôležitých bodov na meridiánoch (energetické dráhy v tradičnej čínskej medicíne) a správne rozprúdia energiu v tele.

Pri masáži lávovými kameňmi:
– aplikácia tepla pomáha eliminovať bolesť vo svaloch
– v svalových tkanivách sa zlepšuje cirkulácia krvi
– zlepšuje sa zásobovanie tkanív výživnými látkami
– zlepšuje sa metabolizmus i práca lymfatického systému
– zvyšuje sa relaxácia a upokojujú sa nervové ukončenia
– uvoľňujú sa svalové spazmy, zlepšuje sa detoxikáciu organizmu
– aplikácia chladu v kontraste s kameňmi 2 – 5 minút má osviežujúci, prebúdzajúci a zároveň aj tonizačný efekt
– zmenšujú sa opuchy a zápaly po poraneniach

15. Liečebná terapia telovými a ušnými sviečkami - 15 min. jedna sviečka.

Už starodávne národy prišli na to, že ak v ceste prúdenia energie vznikne prekážka, táto blokáda nám spôsobuje bolesť. Telová alebo ušná sviečka pomôže k uvoľneniu a obnoveniu toku energie. Sviečky bývajú vyrobené z bavlny, včelieho vosku/ parafínu a esenciálnych olejov. Lievikovito zvinuté plátno namočené do včelieho vosku umožňuje vytvorenie komínového efektu. Teplo vytvorené horením sviečky zmäkčuje nahromadený aj zaschnutý maz a vytvorený komínový efekt ho vysaje. Sviečka tým uvoľní vzniknutý blok v organizme.

Aplikácia:
Sviečku zapálime na hornom, širšom okraji a priložíme na postihnuté miesto. Teplo zmäkčuje nahromadené usadeniny, pozitívne ovplyvňuje prípadné zablokované toky energie, obnoví sa prúdenie tekutín medzi bunkami. Cez rozšírené póry kože sa dostanú do zablokovaných tokov výťažky liečivých rastlín a esenciálne oleje. Podtlak vytiahne rozpustené usadeniny a hnisavý odpad z tela na stenu sviečky.

Je nimi možné ličiť nasledovné zdravotné problémy:

- zápal a bolesť chrbta
- zapálené a boľavé ďasná
- bolestivý opuch po vpichu hmyzom
- dýchacie ťažkosti, kašeľ, ochorenia pľúc
- reumatizmus
- svalové kŕče
- posilnenie imunitného systému
- migrény, nespavosť, nervové vypätie
- stavy depresie, frigidita
- problémy s hojením rán
- bolesti kĺbov, chrbtice, svalov
- hnačka, zápcha
- bolestivá menštruácia, menštruačné kŕče
- trávaice ťažkosti, plynatosť
- a iné.

 

16. Spinal Touch – metóda vyrovnávania chrbtice –  60 - 90 min. 

Táto metóda patrí medzi jemné, neinvazívne dotykové terapie. Patrí medzi holistické metódy, ktoré pôsobia na telo ako celok. Ako taká nerieši čiastkové problémy organizmu, ale tým, že harmonizuje celok, aktivizuje vlastné regeneračné procesy organizmu, ktoré čiastkové problémy riešia tým najoptimálnejším spôsobom.
Pri aplikácii metódy sa napráva ťažisko tela, dochádza k uvoľneniu panvovej oblasti, krížo-bederného skĺbenia, všetkých častí chrbtice a okolitých svalových skupín. Dochádza k vyrovnaniu chrbtice do vzpriamenej polohy, k zlepšeniu prietoku energií v tele a tým k stimulácii prakticky všetkých telesných orgánov, najmä tráviacich a vylučovacích. Vzhľadom k previazanosti fyzického a psychického stavu organizmu dochádza k priaznivému pôsobeniu na psychiku a tým spätne k priaznivému pôsobeniu na fyzický stav tela.
Metóda vznikla pred viac ako 70 rokmi v USA, do súčasnej podoby bola upravená pred 40 rokmi. Je rozšírená po celom svete, najmä v USA, Veľkej Británii, Kanade, Austrálii a v Španielsku. V ČR sa objavila v roku 2006,
u nás o rok neskôr
.
Túto univerzálnu metódu je možné použiť prakticky pre všetky skupiny ľudí, bez ohľadu na vek pri riešení problémov v oblasti fyzickej i psychickej. Kontraindikácie nie sú známe. Čiastočne kontraindikácie existujú u epilepsie a ďalej u chorôb infekčných, horúčkových a ochoreniach kože v kontaktných miestach.
Metóda pomáha pri skolióze, lordóze a kyfóze chrbtice, stuhlosti a bolesti chrbtice, bolesti kĺbov, bolesti chrbtového svalstva, stuhlosti stavcov, ramien a krku, mravčení v končatinách, artritíde, strese, migrénach, stavoch úzkosti, hučaniu v ušiach, únavovom syndróme, poruchách rovnováhy, problémoch v tehotenstve, poruchách videnia, roztrúsenej skleróze, astme, problémoch s vyprázdňovaním.
Za dobu svojej takmer osemdesiatročnej existencie pomohla metóda Spinal Touch stotisícom ľuďom na celom svete. V minulých necelých dvoch rokoch i stovkám ľuďom v Čechách a na Slovensku. Pre svoje jedinečné vlastnosti a možnosti má nepochybne šancu stať sa i v krajinách strednej Európy jedným z najúčinnejších nástrojov v nikdy nekončiacej snahe o zaistenie zdravého a plnohodnotného života.

 

Jedno ošetrenie pozostáva z nasledovných procedúr:
1. Vyrovnanie dĺžky nôh
2. Masáž chrbtice s ľubovníkovým olejom
3. Manuálne naprávanie chrbtice – Dornova metóda, bankovanie
4. Napravenie ťažiska tela – Spinal Touch

 

17. Kombinovaná relaxačná masáž chrbtice – 60 – 90  min.

Jedno ošetrenie pozostáva z nasledovných procedúr:

1. Vyrovnanie dĺžky nôh
2. Odblokovanie krčnej chrbtice
3. Masáž chrbtice s ľubovníkovým olejom

Je to metóda na jemné ošetrenie stavcov a kĺbov v oblasti chrbta,
priamo ale aj nepriamo je spojená s chrbticou kde sa pracuje s klientom ležmo. Bezbolestne sa ošetrujú a uvoľňujú zablokované miesta. Táto metóda je vynikajúci prostriedok pri bolestiach chrbta v krížovej aj medzilopatkovej oblasti. Uľavuje takmer okamžite od bolestí, napráva posun v sakrálnej oblasti, skoliózu a mnoho iných problémov sa touto metódou môže vyriešiť.
Doplnkom je masáž s ľubovníkovým olejom, zameraná na medzistavcové platničky a uvolnenie svalstva. Je to masáž silne energetická, harmonizujúca, ukľudňujúca, ktorá rieši duševné, energetické a telesné blokády. Je kľúčom k riešeniu problémov pohybového aparátu, hlavne v oblasti krížovej kosti. Pracuje sa s ľubovníkovým olejom za pôsobenia osmotického tlaku.

 

18. Diagnostika a liečenie prístrojom DIACOM

 

Prístroj DIACOM pracuje na princípe biorezonancie, merajú sa informácie, ktoré má mozog o vlastnom tele. Tieto informácie sú komplexné, pretože každá živá bunka v tele komunikuje s mozgom. Pri vyšetrení si pacient nasadí slúchadlá a snímajú sa jeho signály z mozgu. Tieto signály sa porovnávajú so signálmi nahratými v zdravom tele a dá sa tak detekovať rozsah a druh poškodenia orgánov a čo je dôležité, dá sa nájsť aj čo spôsobuje poškodenie orgánov - teda rôzne patogény, ako sú parazity, baktérie, vírusy, plesne, toxíny a iné chemické látky. Dá sa dokonca nájsť v ktorej časti vyšetrovaného orgánu sa nachádzajú. Samo-zrejme, je to zložitejšie, ale veľmi zjednodušene to platí.

Na obrazovke monitora môže celý priebeh vyšetrenia sledovať aj pacient, uvidí postupne všetky svoje orgány aj so zobrazením miesta nákazy či poškodenia po nákaze.

Prístrojom sa tiež dá zistiť, ktorý z liečivých preparátov bude pre odstránenie zdravotného problému najúčinnejší.

Prístrojom DIACOM sa dá organizmus stimulovať k lepšej schopnosti regenerácie

Vyšetrenie je bezbolestné, trvá 60 až 90 minút, je vhodné aj pre deti (dajú sa zistiť napr. príčiny zníženej imunity, hyperaktivity či únavy).

Treba si uvedomiť, že každý zdravotný problém má svoju príčinu, neexistuje choroba bez príčiny a práve túto príčinu dokáže prístroj DIACOM nájsť. Vyšetrenie je veľmi presné, presnejšie ako prístrojom EAV. Uchováva sa v pamäti počítača a pri daľšom vyšetrení je možné porovnať predchádzajúce výsledky s novými a presvedčiť sa tak o úspešnosti liečby.

 

19. Frekvenčná liečba

Liečenie všetkých chorôb bez tabletiek a liekov !!!

Ako ?

Frekvenčnou terapiou:

Vo veľkej väčšine prípadov sa ukazuje, že najväčšiu záťaž v našom organizme spôsobujú vírusy, baktérie, parazity a toxíny nimi vyprodukované. Môžu sa pohybovať od maličkých amébií, ktoré je možné zistiť len mikroskopom, až po pásomnice, dlhé niekoľko centimetrov. Ak budeme vytvárať našim stravovaním a životným štýlom pre nich vhodné prostredie, začnú sa premnožovať a napádať steny ľudských buniek, aby mohli rásť, pričom, uvoľňujú toxíny, ktoré poškodzujú tkanivá. Prostredníctvom vysielania nízkych frekvencií sa dajú zistené patogény /vírusy, baktérie, parazity/ likvidovať. Využívanie frekvenčných terapií je overená metóda, ktorá dokáže obrovským spôsobom stimulovať imunitný systém, čím postupne dochádza k postupnému vyliečeniu mnohých ochorení, ktoré snáď pretrvávajú už roky. Nedochádza len k odstraňovaniu príznakov, ale k likvidácii ich príčín. Vyliečenie z ochorenia potom prebieha postupne a podľa stavu organizmu.

Ako stimuluje frekvenčná terapia imunitný systém?

Predovšetkým tým, že za pomoci frekvenčného generátora sa ničia choroboplodné mikroorganizmy vo vnútri ľudského tela bez akýchkoľvek

negatívnych účinkov na ľudský organizmus. Pulzy, ktoré tkanivami prechádzajú, rozkmitajú membrány baktérií, vírusov a parazitov. Bunková membrána toto rozkmitanie vydrží len určitý čas a potom dochádza k jej pretrhnutiu a tým aj zničeniu choroboplodných mikroorganizmov. Membrány ľudských buniek sú rádovo stotisíckrát odolnejšie voči elektrickým pulzom oproti membránam patogénnych mikroorganizmov. Tento vedecky podložený fakt zaručuje, že frekvenčná terapia nemôže zdravé ľudské bunky zničiť alebo ich akokoľvek poškodiť.

Objednávky: Ing. Ján Ostrovský, 0908 374 770